فلاشینگ چیست؟

فلاشینگ در کشاورزی هیدروپونیک

مقدمه

افسانه های زیادی در مورد اهمیت یا مفید بودن شستشو برای گیاهان قبل از برداشت وجود دارد. بنابراین ما در حال بررسی حقایق پشت فلاشینگ هستیم، اینکه چرا باید فلاشینگ را انجام دهید و چگونه به درستی فلاشینگ کنید.

فلاشینگ دقیقا چیست؟

فلاشینگ شامل آبیاری گیاهان شما بدون هیچ گونه مواد مغذی اضافی برای یک دوره زمانی خاص است. این می تواند بین یک روز تا چند هفته باشد. همه چیز به محیط رشدی که استفاده می کنید بستگی دارد. ایده پشت این کار این است که به گیاهان خود زمان زیادی بدهید تا از تمام مواد مغذی که در طول چرخه رشد به آنها می‌دادید استفاده کنند. فلاشینگ برای پرورش دهندگان از هر نوع توصیه می شود، این شامل آب، کوکو یا خاک است. تنها تفاوت بین هرکدام در مدت زمانی است که باید برای شستشو صرف کنید.

اگر گیاه خود را به درستی شستشو دهید، تفاوت فاحشی در کیفیت عملکرد خود مشاهده خواهید کرد. در طول چرخه رشد، گیاهان شما مقادیر معینی از مواد مغذی را ذخیره می کنند، بنابراین مهم است که به آنها فرصت دهید تا قبل از برداشت، تمام مواد مغذی اضافی را دفع کنند. اگر آبکشی نکنید، ممکن است محصول شما طعم تلخ و بوی نامطبوعی پیدا کند.

فلاشینگ کنیم یا نه؟

برخی از پرورش دهندگان با فلاشینگ مخالف هستند زیرا معتقدند که این گیاه از مواد مغذی به دست می آید که در نتیجه تأثیر منفی بر رشد دارد. با این حال، شستشوی گیاهان هیچ ضرری در جذب مواد مغذی گیاهان شما ایجاد نمی کند. روش دیگر، در واقع به آنها اجازه می دهد تا از مواد مغذی که در طول چرخه رشد انباشته شده اند، استفاده بهتری داشته باشند. بنابراین منجر به طعم و بوی بهتر محصول می شود.

به همین ترتیب، دیگران بر این باورند که عدم مصرف مواد مغذی می تواند باعث ایجاد استرس در گیاهان شود که به هیچ وجه رشد را تشویق نمی کند. این درست است، فلاشینگ باعث استرس بیشتر گیاهان شما می شود، اما در گیاهان خاصی این عناصر دفاعی مطلوب ترین عناصر هستند. بنابراین در عوض، فلاشینگ ارزش نهایی محصول شما را افزایش می دهد.

مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که یک راه درست و نادرست برای شستشوی گیاهان وجود دارد. اگر با آب شستشو دهید، گیاهان شما تحت تأثیر منفی قرار می گیرند و حتی باعث از بین رفتن گل می شوند. به همین دلیل است که عوامل فلاشینگ مخصوص ساخته شده اند. هنگامی که نوبت به انتخاب یک عامل فلاشینگ مناسب برای گیاهان شما می رسد، باید مطمئن شوید که از ماده ای استفاده می کنید که حاوی کلات های زیادی باشد. کلات ها ترکیبات آلی هستند که به دفع مواد مغذی اضافی کمک می کنند. به طور مشابه، یک عامل فلاشینگ با کیفیت بالا هر آنچه را که گیاهان شما نیاز دارند فراهم می کند و اطمینان حاصل می کند که محصول نهایی بسیار بهتری دریافت خواهید کرد.

چه زمانی باید فلاش کنم؟

زمان بندی احتمالاً یکی از مهمترین عناصر شستشوی خوب گیاهان است. گیاهانی که در خاک رشد می کنند را می توان شست و شو داد، آنها فقط کمی بیشتر از گیاهانی که در آب یا کوکو شستشو می شوند طول می کشد. با این حال، بسته به محیط رشدی که استفاده می کنید، چند تفاوت وجود دارد. اگر در خاک رشد می کنید، شستشو را بین 1 تا 2 هفته قبل از برداشت شروع کنید. در حالی که اگر در کوکو رشد می کنید، می خواهید گیاهان خود را تا 1 هفته قبل از برداشت شستشو دهید. در نهایت، برای کسانی که از آب استفاده می کنند، باید گیاهان خود را فقط به مدت 1-2 روز شستشو دهید.

بدیهی است که باید مطمئن شوید که در طول فرآیند شستشوی گیاهان خود را به دقت زیر نظر داشته باشید و زمان شستشوی خود را در صورت لزوم تنظیم کنید تا زمان شستشوی مناسب برای گیاهان خود را پیدا کنید.

مقالات مرتبط
Facebook
Twitter
LinkedIn

آدرس دفتر تهران: اقدسیه، تنگستان چهارم، مجتمع حیاط سبز، واحد 512


آدرس انبار: ورامین  – میدان بسیج – کمربندی پیشوا – نبش ورودی قلعه سین

021-2842-8686

0912-101-3644

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بستر کشت گیاه می باشد.