Touch To CALL
HEXA GROW BAG
+982128428686

چگونه از آفات جلوگیری کنیم

مقدمه

ممکن است فکر کنید، من در داخل خانه رشد می کنم، گیاهان من خوب می شوند و آفات را جذب نمی کنند! همیشه اینطور نیست. آفات می توانند بسیار کوچک باشند. آنها می توانند از راه های مختلفی وارد شوند و این شامل فن های ورودی و حمل تصادفی توسط خودتان پس از بیرون رفتن است.

خوب، ما یک راهنمای کوچک در مورد برخی از رایج ترین آفات گردآوری کرده ایم، که به شما ایده می دهد که به دنبال چه چیزی برای پیشگیری، کنترل و ریشه کن کردن آنها باشید.

در اینجا لیستی از آفات رایج وجود دارد تا به شما ایده دهد که هم در گیاهان و هم در اتاق رشد خود به چه مواردی توجه کنید:

کنه عنکبوتی

کنه عنکبوتی

کنه های عنکبوتی به جای حشرات عنکبوتی هستند. کنه های عنکبوتی از خانواده Tetranychidae هستند. برخی از این گونه‌ها ابریشم را می‌چرخانند و تارهایی را در داخل گیاه تشکیل می‌دهند تا از تخم‌ها و جوان‌های خود در برابر شکارچیان محافظت کنند. برخی از کنه‌های عنکبوتی ماده به طور متوسط ​​30 روز طول عمر دارند و می‌توانند در این مدت به طور متوسط ​​100 تخم تولید کنند. در مورد کنه‌های عنکبوتی دو نقطه‌ای، جوان‌ها می‌توانند رشد خود را در کمتر از پنج روز کامل کنند، به این معنی که نسل جدید اکنون آماده تولید مثل است. به همین دلیل، جمعیت کنه‌های عنکبوتی دو خال به ویژه در شرایط آب و هوایی مساعد (گرم و خشک) از پشت بام عبور می‌کنند. کنه های عنکبوتی از کلروفیل گیاهان تغذیه می کنند. آنها دیواره های سلولی گیاهی را سوراخ می کنند و مایعات حیاتی آن سلول ها را می مکند. در ابتدا آسیب کنه عنکبوتی لکه های کوچک زرد یا قهوه ای روی برگ ها نشان می دهد. اگر اجازه داده شود کنه های عنکبوتی بدون درمان به تغذیه خود ادامه دهند، این برگ های آسیب دیده احتمالاً کاملاً قهوه ای می شوند و در نهایت گیاه را رها می کنند. محصولات بیش از حد کوددهی شده ممکن است برای کنه‌های عنکبوتی دو نقطه‌ای ماده جذاب‌تر باشند زیرا حاوی پروتئین و اسیدهای آمینه بیشتری هستند که منبع غذایی برای این آفت هستند.

*همچنین شکارچی مستقیم برای کنه های عنکبوتی دو خال به نام Phytoseiulus را می فروشیم و اندازه های زیر را می فروشیم: 200,1000,2000 که تعداد شکارچی های زنده در لوله آزمایشی است که در آن نگهداری می شوند * ( لطفا به همه توجه کنید شکارچیان کنه عنکبوتی مشمول سفارش هستند و 7 روز طول می کشد تا به آنجا برسند، ساعت 4 بعدازظهر هر چهارشنبه برای دریافت چهارشنبه بعدی است.

تریپس

تریپس

تریپس ها حشرات کوچکی هستند که به اندازه یک سوزن خیاطی چاق هستند که در بسیاری از گیاهان در سراسر جهان غذا می خورند. تریپس ها حشرات مکنده ای هستند که می توانند به گیاهان آسیب وارد کنند. با این حال، هنگامی که ویروس ها را به گیاهان منتقل می کنند، آسیب آنها می تواند بسیار بدتر باشد. تریپس بالغ باریک و ریز هستند، رنگ‌های آن‌ها می‌تواند از زرد تا قهوه‌ای یا سیاه باشد، و اگر سعی کنید به آنها نزدیک شوید، احتمالاً می‌پرند یا پرواز می‌کنند. آنها بالهای باریک و حاشیه ای دارند. پوره ها حتی شبیه افراد بالغ کوچکتر به نظر می رسند، اگرچه بیشتر به رنگ سبز یا زرد روشن هستند تا رنگ های تیره تر. آسیب تریپس شامل رگه ها، لکه های نقره ای و تکه های کوچک سفید است. این به این دلیل اتفاق می افتد که تریپس سلول های گیاهی بسیاری از گیاهان باغی، گل ها و میوه ها را می مکد. اگر هجوم عمده تریپس دارید، ممکن است گیاهان شما با گل‌ها و میوه‌های آسیب‌دیده رشد کنند. تریپس ها در بافت گیاهی تخم می گذارند، این تخم ها بعد از 3 تا 5 روز از تخم بیرون می آیند و پوره ها 1 تا 3 هفته قبل از استراحت تغذیه می کنند. تریپس ها می توانند تا 15 نسل در سال در فضای باز داشته باشند. تریپس بالغ عمر کوتاهی در حدود یک ماه دارد.

*ما همچنین شکارچی مستقیم برای تریپس که به نام Amblyseius نامیده می شود را می فروشیم و سایزهای زیر را می فروشیم: بسته 25 عددی.* (لطفاً توجه داشته باشید که تمام شکارچیان تریپ قابل سفارش هستند و رسیدن به آنها 7 روز طول می کشد تا زمان قطعی آن ساعت 16 بعدازظهر باشد. چهارشنبه برای دریافت چهارشنبه بعدی)

پشه قارچی

پشه قارچی

همچنین به عنوان مگس اسکیارید شناخته می شود معمولاً در کمپوست مرطوب یا مرطوب یا سینی های بذر یافت می شود. بالغ ها مگس های کوچکی هستند و می توانند در اتاق های رشد آزاردهنده باشند و می توانند کابوس باشند و به خصوص به نهال ها و قلمه ها آسیب وارد کنند. مگس‌های قارچ بالغ مگس‌های خاکستری/قهوه‌ای هستند که تقریباً 3 تا 4 میلی‌متر طول دارند. آنها اغلب می‌توانند روی سطح سینی‌های بذر و گلدان‌ها در حال اجرا باشند یا به آرامی در اطراف گیاهان پرواز کنند. یک نکته کوچک خوب برای اینکه ببینید آیا این حشرات مزاحم در داخل و اطراف گیاه شما هستند یا نه این است که به گلدان ضربه بزنید و معمولاً آفت را از بین می‌برید و خودش را نشان می‌دهد و به احتمال زیاد یک مگس در اطراف خود را نشان می‌دهد. لاروها ماگت های سفید مایل به باریک با دانه های سرسیاه هستند. بدن آنها نیمه شفاف است و اغلب می توان محتویات تیره رنگ روده را دید. آنها در خاک یا کمپوست گلدان زندگی می کنند. این حشره در کمپوست های مرطوب حاوی سطوح بالایی از مواد آلی رشد می کند. پشه های قارچی بالغ به گیاهان آسیب نمی رسانند اما زمانی که در داخل خانه پرواز می کنند می توانند باعث آزار آنها شوند. لاروها عمدتاً از ریشه های مرده و سایر مواد گیاهی در حال پوسیدگی و رشد قارچ های مرتبط تغذیه می کنند. برخی از گونه‌های پشه‌های قارچی ممکن است از رشد نرم گیاه مانند ریشه‌های نهال و پایه قلمه‌های نرم تغذیه کنند. بعید است که گیاهان مستقر توسط لارو گربه قارچ آسیب ببینند. اگر آلودگی بدی دارید مراقب باشید زیرا باید بافت ریشه آسیب دیده در خاک/کمپوست مرطوب نشسته باشد، بنابراین پتانسیل پوسیدگی وجود دارد و پشه های قارچی می توانند به پوسیدگی سیاه ریشه (ناشی از Thielaviopsis Basicola) کمک کنند.

*ما همچنین شکارچی مستقیم برای پشه های قارچی که Hypoaspis miles نامیده می شوند را می فروشیم و اندازه زیر 10000 تیوب را می فروشیم. در هر چهارشنبه برای دریافت چهارشنبه بعدی)

شته ها

شته ها

کابوس پرورش دهندگان فلفل قرمز …. شته ها حشرات واقعی شیره مکنده هستند. حشرات نرم بدن و گلابی شکل که بسته به گونه و منبع غذایی ممکن است به رنگ سبز، زرد، قهوه ای، قرمز یا سیاه باشند. به طور کلی، حشرات بالغ بدون بال هستند، اما برخی از آنها می توانند بال رشد کنند، به خصوص اگر جمعیت زیاد باشد، معمولاً می توان هجوم شته ها را با چشم غیرمسلح مشاهده کرد، و تمایل دارند نوک شاخساره، جوانه های گل و سطح زیرین برگ های جوان را کلونی کنند. شته ها می توانند با برگ های پیچ خورده یا منحرف شده باعث توقف رشد شوند و گیاه را ضعیف کنند. نام های رایج عبارتند از greenfly و blackfly. یک چرخه زندگی معمولی شامل زنان بدون پرواز است که پوره های ماده را بدون دخالت نر به دنیا می آورند. ماده ها که به سرعت بالغ می شوند، به وفور تولید مثل می کنند به طوری که تعداد این حشرات به سرعت چند برابر می شود. شته ها یکی از مخرب ترین آفات حشرات روی گیاهان کشت شده در شرایط نه گرم اما بدون یخبندان هستند، بنابراین اساساً دمای معمولی اتاق یک محیط ایده آل برای حشرات مکنده است. آنها علاوه بر تضعیف گیاه با مکیدن شیره، به عنوان ناقل ویروس های گیاهی عمل می کنند و گیاهان زینتی را با رسوبات عسلک و متعاقب آن رشد کپک های دوده ای تغییر شکل می دهند. کنترل شته ها آسان نیست. حشره کش ها با توجه به مقاومت در برابر چندین کلاس حشره کش و این واقعیت که شته ها اغلب از سطح زیرین برگ ها تغذیه می کنند، همیشه نتایج قابل اعتمادی ایجاد نمی کنند.

*شنده مستقیم شته ها که آتیدیوس نام دارند را نیز می فروشیم و در سایزهای زیر 1 بسته می فروشیم. (لطفاً توجه داشته باشید که تمام شکارچیان شته مشمول سفارش هستند و 7 روز طول می کشد تا به آنجا برسند ساعت 4 بعدازظهر هر چهارشنبه برای دریافت چهارشنبه بعدی است)

*لطفا توجه داشته باشید که شکارچی مستقیم کفشدوزکی است که در آن شته می خورد اما ما کفشدوزک نمی فروشیم یا سفارش نمی دهیم*

مگس سفید

مگس‌های سفید حشره‌ای کوچک بال‌های سفید و شبه پروانه هستند که طول آنها بیش از 2 میلی‌متر نیست. آنها در طیف وسیعی از سبزیجات، گیاهان زینتی و درختان مستعمره می شوند و هر زمان که گیاه میزبان آنها مختل شود سریعاً به هوا پرواز می کنند. آنها شیره خوارانی هستند که در قسمت زیرین برگها زندگی می کنند، جایی که ماده ها می توانند همزمان تا 200 تخم بگذارند. هنگامی که تخم ها از تخم بیرون می آیند، پوره های فلس مانند برای مدتی به اطراف می خزند و سپس شیره برگ را می مکند تا زمانی که شفیره شده و در نهایت به صورت بالغ ظاهر شوند. هم مگس سفید بالغ و هم پوره های آنها شیره خوار هستند که باعث زردی و تغییر شکل برگ می شوند. آنها همچنین عسلک قندی را دفع می کنند که روی برگ ها و ساقه های زیر می ریزد. این باعث می‌شود آن نواحی از گیاه چسبناک باشد و میزبان مناسبی برای رشد کپک‌های سیاه و دوده‌ای باشد.

*مگس سفید شکارچی را نیز به فروش می رسانیم و در سایزهای زیر بسته ۷۵۰ به فروش می رسانیم. (لطفاً توجه داشته باشید که همه شکارچیان مگس سفید مشمول سفارش هستند و ۷ روز طول می کشد تا به آنجا برسند، ساعت ۴ بعدازظهر هر چهارشنبه برای دریافت چهارشنبه بعدی است)

مقالات مرتبط