Touch To CALL
HEXA GROW BAG
+982128428686

کشاورزی شهری

کشاورزی شهری

مقدمه

با توجه به اینکه روند فعلی مشاغل خانگی بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است، تخمین زده می شود که تقاضا برای فضای اداری می تواند تا پنجاه درصد کاهش یابد. این بدان معناست که فضای میز کارمندان احتمالاً پنجاه درصد یا بیشتر کاهش می یابد.

با توجه به پایین بودن نرخ اشغال دفاتر، کسب و کارها با این فضای اداری ظاهر جدید چه خواهند کرد؟

کشاورزی شهری

یکی از ایده هایی که در حال بررسی است تبدیل فضای بلااستفاده به مزارع شهری است. برای شرکت هایی که فضای بیرونی زیادی در دفتر خود ندارند، سرمایه گذاری در مزرعه عمودی روشی برای پرورش گیاهان بدون نیاز به خاک، نور خورشید یا آب است. به جای رشد افقی گیاهان در خاک، می توان آنها را به صورت عمودی در سینی ها چید و در نتیجه در فضا صرفه جویی کرد.

با این حال، این مفهوم جدیدی نیست، زیرا پروژه‌های کشاورزی عمودی شهری در سرتاسر جهان در حال رشد هستند. کسب‌وکارها در مکان‌های پرجمعیت مانند نیویورک، هنگ کنگ و سنگاپور به مزارع عمودی روی می‌آورند تا منابع غذایی را مستقیماً در اختیار جوامع قرار دهند و در عین حال از فضا و منابع هدر رفته استفاده کنند.

مطالعه موردی: مزرعه شهری پاسونا

چند سال پیش، در توکیو، یکی از این پروژه ها، مزرعه شهری پاسونا، در یک ساختمان اداری 9 طبقه توسط شرکت Pasona Group آغاز شد.

مزرعه شهری برای مشارکت دادن جامعه محلی در فعالیت های کشاورزی به امید ایجاد علاقه به کار در بخش کشاورزی و همچنین ارائه هوای پاک تر و محیطی آرام تر برای کارکنان ایجاد شد.

گنجاندن یک مزرعه شهری در دفتر همچنین به این معنی بود که محصولات نیازی به حمل و نقل ندارند تا کارمندان و جامعه محلی بتوانند از سبزیجات تازه تری پر از مواد مغذی لذت ببرند.

این پروژه شامل یک باغ روی سقف و امکانات داخلی برای کشاورزی شهری از جمله سیستم های هیدروپونیک بود.

بیش از 200 نوع محصول در بیش از 43000 فوت مربع رشد می کرد. سپس محصولات میوه، سبزیجات و برنج برداشت، تهیه و در غذاخوری های اداری سرو شد.

محصولات کشت شده روی میزهای کنفرانس معلق بودند و در قسمت پذیرایی حتی یک مزرعه کلم بروکلی وجود داشت.

رشد برگ‌های سالاد در اتاق‌های سمینار، جوانه‌های لوبیا که زیر نیمکت‌ها رشد می‌کنند، درختان لیمو که به عنوان پارتیشن بین فضاهای ملاقات استفاده می‌شوند، و درختان انگور که در داخل قفس‌های عمودی رشد می‌کنند، تنها برخی از محصولات ارائه شده بودند.

این ساختمان دارای نمای دو پوسته بود که در آن گل‌ها و درختان پرتقال در بالکن‌ها کاشته می‌شدند که نمایانگر ساختمان در شاخ و برگ سبز پوشیده شده بود.

رواج کشاورزی هیدروپونیک

سیستم های هیدروپونیک فوق مدرن این امکان را فراهم می کند که به طور حرفه ای سبزیجات و گیاهان را به این روش سازگار با محیط زیست پرورش دهید.

استفاده از نور ال ای دی، سینی های رشد عمودی و قابل انباشته شدن، و سیستم گرمایش و آبیاری پیشرفته، مصرف آب را به حداقل می رساند و بهره وری را به حداکثر می رساند.

هیدروپونیک اجازه می دهد تا محیط گیاه کنترل شود تا شرایط رشد عالی را تقلید کند. این به نوبه خود عملکرد را به حداکثر می رساند و به گیاهان اجازه می دهد تا در تمام طول سال رشد کنند.

در پروژه Pasona، کانال‌ها و لوله‌ها به محیط ساختمان تغییر مسیر دادند و از یک سیستم کنترل آب و هوا برای نظارت بر رطوبت، دما و جریان هوا در ساختمان استفاده شد تا از ایمن بودن آن برای کارکنان و محصولات کشاورزی اطمینان حاصل شود.

پس از جابجایی دفاتر، شرکت از آن زمان مزرعه شهری Pasona را ایجاد کرده است که ترکیبی از فضای اداری، مزرعه شهری و مزرعه حیوانات است. هدف افزایش علاقه به کشاورزی و دامداری است.

محبوبیت کشاورزی شهری در شهرهای پرجمعیت به‌عنوان راهی برای آموزش جوامع در مورد منبع غذایشان و همچنین تشویق جوامع به رشد خود بدون توجه به فضایی که دارند، رو به افزایش است.

مقالات مرتبط