Touch To CALL
HEXA GROW BAG
+982128428686

روش کشت بلوبری

مقدمه

زغال اخته، گیاه زغال اخته خانواده رودودندرون، غنی از آنتوسیانین، طعم شیرین، بسیار لذیذ است. انواع مختلفی از زغال اخته وجود دارد، Driscoll’s رایج ترین نوع وارداتی در بازار است. برندهای داخلی زیادی وجود دارد. در مقایسه با نمونه های وارداتی تفاوت طعم و مزه زیادی وجود ندارد. فقط قیمت وارداتی بیشتر و دانه های زغال اخته بزرگتر است. من عاشق خوردن بلوبری یک جعبه در یک زمان هستم. من همچنین به کاشت یک درخت بلوبری کوچک در خانه فکر کرده ام. اکنون خرید آنلاین توسعه یافته است و خرید درخت زغال اخته که قبلاً میوه داده است، مشکل بزرگی نیست. اما من فقط می‌خواهم درخت زغال‌اخته‌ام را از نهال‌ها بکارم، و کم کم رشدش را ببینم، شکوفا شود تا میوه بدهد، و سپس ثمره کار را بچشم، چنین فرآیند کاملی حس بی‌نظیر موفقیت را به ارمغان می‌آورد. با این حال، درک آنچه من روی کاغذ در مورد آن صحبت می کنم آسان نیست. من کاملا می دانم که باید آن را تمرین کنم. من هنوز باید در عمل چیزهای زیادی در مورد آن یاد بگیرم. اخیراً درک کلی از تکنیک های کشت باغچه بلوبری دارم.

کشت بلوبری

نکاتی در مورد کشت بلوبری

هر گیاهی شرایطی برای خاک دارد، مخصوصاً برای درختان میوه. زغال اخته برای خاک با pH 4.2 ~ 5.6، لایه عمیق خاک، بافت سست و حاصلخیز، محتوای مواد آلی بیش از 2.5٪ و لایه خاک زنده بیش از 60 سانتی متر مناسب است. این نسبتا حرفه ای است. به طور خلاصه، خاک اسیدی بهترین است. خاک من آنجا برای کاشت چای مناسب است، پس باید خاک قلیایی باشد. بنابراین، آیا نمی توان زغال اخته را در خاک قلیایی کاشت؟ نه واقعا.

اگر مقدار pH خاک کمتر از 4.5 باشد، می توانید مقدار کمی آهک اضافه کنید. چیزی که باید به آن توجه کنید دوز آهک است. اگر نمی خواهید برای یادگیری وقت بگذارید، می توانید از متخصصان بخواهید آزمایش کنند و سپس مقدار مناسبی آهک اضافه کنند.

در این مرحله باید به پیشرفت سریع علم و فناوری مدرن اشاره کرد، ظهور فناوری که حتی بدون خاک هم می تواند زغال اخته را پرورش دهد، یعنی هیدروپونیک. به نظر می رسد زغال اخته کشت آبی نیازی به خاک ندارد. فقط باید محلول غذایی مناسب را در آب اضافه کنید تا ریشه های گیاه بلوبری بتوانند مواد مغذی مورد نیاز برای رشد را جذب کنند. علاوه بر این، زغال اخته نوعی درخت میوه با نیاز آبی بالا است، بنابراین میزان موفقیت کشت هیدروپونیک حتی بیشتر است.
به طور خلاصه، اکنون صنعت کاشت واقعاً بسیار گسترده است. با توسعه اینترنت، کاشت دیگر نقطه قوت کشاورزان نیست. «باغ های کوچک»، «باغستان های کوچک» و «باغ های کوچک سبزی» در این شهر وجود دارد. این خوب است، اینطور نیست؟

مقالات مرتبط