Touch To CALL
HEXA GROW BAG
+982128428686

گروبگ یا گلدان هلندی؟

مقدمه

سلام، همه باغبانان آنجا! آیا آماده اید که کشاورزی هیدروپونیک را در خانه امتحان کنید؟ خوب، این وبلاگ می تواند به شما در جمع آوری اطلاعات عالی در مورد کیسه های رشد و سطل هلندی کمک کند. هر دوی این موارد برای رشد گیاهان در سیستم هیدروپونیک محبوب هستند. هر دوی آنها قابل استفاده مجدد، همه کاره و مقرون به صرفه هستند. شما می توانید آنها را با طیف گسترده ای از محیط های رشد استفاده کنید.

هم داچ سطل ها و هم کیسه های رشد دارایی های ارزشمندی برای باغبانی در فضاهای کمتر از بهینه یا کوچکتر هستند. اما وقتی هر دوی اینها خیلی خوب هستند، کدام یک را انتخاب می کنید؟ این وبلاگ به شما در انجام این کار کمک می کند. در ادامه بخوانید تا بدانید کدام یک می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

گروبگ چیست؟

کیسه‌های رشد کیسه‌هایی هستند که کشاورزان برای نگهداری یک محیط رشد مانند کوکو نوآر/کوکوپیت برای تولید انواع گیاهان استفاده می‌کنند. آنها می توانند از پارچه یا پلاستیک ساخته شوند و اغلب دارای دسته هستند تا بتوانید آنها را جابجا کنید. آنها ارزان‌تر، سبک‌تر از گلدان‌ها هستند و می‌توانید آن‌ها را به سرعت ذخیره، آویزان یا جابه‌جا کنید. آنها در اندازه ها و مواد مختلف هستند. اما، شما باید آنها را تغییر دهید تا پس از اتمام 2-3 چرخه، یک مجموعه کاملاً جدید بدست آورید. اندازه کیسه های رشد از 5 لیتر تا 35 لیتر است که کوچکترین است. بنابراین، قبل از انتخاب کیسه رشد باید به خوبی از آنچه در حال رشد هستید آگاه باشید.

از گروبگ چگونه استفاده می شود؟

برای شروع رشد میوه ها یا سبزیجات با استفاده از کیسه های رشد در یک مجموعه کشاورزی چند خانه ای، در اینجا به موارد زیر نیاز دارید:

 • آب
 • محیط رشد (می تواند پرلیت، الیاف نارگیل، خاک رس منبسط شده، ورمیکولیت یا پشم سنگ باشد)
 • مواد مغذی
 • کود
 • گیاهان یا دانه ها
  اگر به دنبال جایگزینی برای صرفه جویی در فضا هستید، باید کیسه های رشد داشته باشید. به این دلیل که می توان آنها را روی طاقچه یا ایوان قرار داد. در این پست نحوه استفاده از کیسه رشد را به شما می گوییم و برای درک بهتر شما با یک مثال اثبات می کنیم. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید گوجه فرنگی را با استفاده از کیسه های رشد پرورش دهید.

قدم اول

شما باید یک کیسه رشد معمولی 3 فوتی بردارید که حاوی یک صفحه کوکوپیت فشرده است. به این معنی که در هر کیسه رشد می توانید 3-4 گیاه بکارید. از آنجایی که می خواهیم سه گیاه بکاریم، علامت گذاری می کنیم. خطوطی را که درست کرده اید برش دهید تا وقتی باز می کنید بچرخد. همچنین، شما یک سوراخ مربعی دریافت می کنید.

قدم دوم

مرحله زیر عبور آب از این کیسه های رشد است. یک پمپ شناور در این مخزن قرار خواهد گرفت. این پمپ مواد مغذی را به خط آبیاری/قطره ای پمپ می کند تا از طریق قطره چکان ها روی گیاهان ریخته شود.

قدم سوم

برای زهکشی ایده آل، یک شکاف 0.5-1 اینچی در بالای سطح پایین کیسه ها ایجاد کنید. می توانید 2-3 شکاف ایجاد کنید. از بیشتر طرف ها پوشیده شده است. از دست دادن آب به طور قابل توجهی از طریق محیط رشدی که استفاده می کنید کمتر خواهد بود. در نهایت می توانید نهال ها را از سینی حرفه ای به کیسه پیوند بزنید.

قدم چهارم

اگر هیچ شکلی از آموزش کشاورزی هیدروپونیک را در هند گذرانده اید، نگران نباشید زیرا ما به شما خواهیم گفت که چگونه به گیاه گوجه فرنگی خود آب دهید. اگرچه می‌توانید در هفته‌های ابتدایی گیاهان را با دست آبیاری کنید، اما بعداً ممکن است چالش‌برانگیز شود. از این رو، پیشنهاد می کنیم یک سیستم قطره ای نصب کنید و آن را خودکار کنید. در اینجا چیزهایی هستند که شما نیاز خواهید داشت.

 • کلاهک انتهایی و مفاصل سه راهی
 • لوله اسپاگتی
 • لوله های قطره ای (معمولا 12 میلی متر)
 • مخزن
 • تایمر قابل برنامه ریزی
 • پمپ شناور

گلدان هلندی چیست؟

اگر شما تازه کار هیدروپونیک هستید، ممکن است اطلاعات کمی در مورد سطل هلندی داشته باشید. سطل باتو یا هلندی یک سیستم هیدروپونیک است که در آن دو یا چند کانتینر در حال رشد به خطوط زهکشی و آبیاری یکسان متصل می شوند. شما می توانید به سرعت یکی از تامین کنندگان تجهیزات هیدروپونیک در هند مانند Rise Hydroponics را تهیه کنید. سطل هلندی از لوله هایی برای تامین آب مانند NFT استفاده می کند. یک مخزن/سطل بزرگ وجود خواهد داشت که مواد مغذی و آب را در خود جای می دهد. و از این مخزن، پمپ ها آب مواد مغذی را به کانال هایی که در یک زاویه قرار دارند، می رسانند.

چگونه استفاده می شود؟

سطل های هلندی زمانی که می خواهید انواع مختلف گیاهان را پرورش دهید، تطبیق پذیری باورنکردنی را ارائه می دهند. این به این دلیل است که به دلیل انعطاف پذیری چیدمان و ویژگی های قابل تنظیم، می توانید از آن هم برای کشاورزی ایروپونیک و هم برای هیدروپونیک استفاده کنید. ساخت این سطل ها ممکن است گران باشد، اما ماندگاری بالایی دارند و می توانید در هر مقیاسی از آنها استفاده کنید. در اینجا نحوه نصب این سطل ها برای پرورش میوه ها یا سبزیجات مورد علاقه خود آورده شده است.

ترکیبی از پرلیت و هیدروتون را برای قرار دادن در سطل های 3-5 گالن یا سطل های باتو انتخاب کنید.

گیاهان را داخل سطل ها قرار دهید و آنها را در یک ردیف ردیف کنید.
اطمینان حاصل کنید که یک خط آب از پمپ آب مخزن در طول سیستم عبور می کند و کانال های آب از خط آب خارج می شوند.
خط آب می تواند دائماً از طریق کانال هایی که در یک زاویه قرار دارند جریان یابد. اما در سیستم DWC هر بار مقدار کمی آب آزاد می شود تا از پوسیدگی یا غرق شدن گیاهان جلوگیری شود.

چه چیزی را می توان رشد داد؟

هم سیستم سطلی هلندی و هم کیسه‌های Grow به شما امکان می‌دهند طیف گسترده‌ای از میوه‌ها و سبزیجات را پرورش دهید. می توانید از آنها برای پرورش درختان یا گیاهان جوان با ریشه های عمیق تر که فضای بیشتری را اشغال می کنند استفاده کنید. اینها شامل بادمجان، سیب زمینی، کدو حلوایی، خیار، لوبیا، فلفل است.

بیشتر گیاهان انگور مانند گوجه فرنگی معمولاً با کمک سطل هلندی و کیسه های رشد کشت می شوند. در واقع، کیسه‌های رشد و سطل‌های هلندی برای رشد گیاهان فشرده نیز همه کاره هستند، به این معنی که ریشه‌های کم‌عمق مانند میکروگرین، گیاهان، اسفناج و کاهو نیز می‌توانند بدون زحمت رشد کنند.

مزایای گروبگ

1-می توان از آن در هر جایی استفاده کرد

هنگامی که می خواهید فضای باغ خود را گسترش دهید، می توانید از کیسه های رشد استفاده کنید. یکی از مهمترین مزایای کیسه های رشد استفاده از فضاهایی است که زمانی غیرقابل استفاده می دانستید. بنابراین، اگر یک آپارتمان بالکن کوچک در بالکن خود دارید یا می خواهید یک حیاط اجاره کنید، با یک کیسه رشد همراه باشید.

2-ریشه های سالم تر را ترویج دهید

کیسه های رشد به جای چرخش ریشه، هرس هوای ریشه ها را تشویق می کنند. در گلدان ها خواهید دید که گیاهان با رشد دایره ای خود را در هم می بندند. این ازدحام بیش از حد احتمال رکود آب و مسائل هوادهی را افزایش می دهد. در نتیجه ریشه ها منقبض می شوند اما کیسه های رشد با هرس هوای ریشه ها این مشکل را برطرف می کنند.

3-کنترل دما

از آنجایی که کیسه های رشد با استفاده از پارچه قابل تنفس ساخته می شوند، می توانند گرمای اضافی را از طریق این پارچه دفع کنند، ویژگی که در گلدان ها وجود ندارد زیرا گلدان های پلاستیکی گرما را به دام می اندازند و محصولات شما را می پزند.

4-ذخیره سازی بهتر پس از استفاده

وقتی از گلدان های خود استفاده نمی کنید کجا نگهداری می کنید؟ اگر در آلونک یا ایوان پشتی انباشته شده اند، بپذیرید. از طرف دیگر، کیسه‌های Grow را می‌توان تا کرد و با کمترین فضا در زمانی که چیزی در حال رشد نیست، نگهداری کرد.

5-همه کاره هستند

کیسه های رشد در اکثر اندازه ها و سبک وزن هستند. آنها با دستگیره های داخلی عرضه می شوند. از این رو می توانید آنها را به مکان های مختلف منتقل کنید. می توانید آنها را مستقیماً در زمین بکارید تا از شوک پیوند جلوگیری کنید.

6-آبیاری بدون درز است

کیسه های رشد متخلخل هستند. آنها نیاز به آبیاری مکرر دارند، اما پارچه کیسه رطوبت اضافی را از بین می برد.

7-برخی از کیسه ها زیست تخریب پذیر هستند

برخی از کیسه های رشد بیولوژیکی تجزیه می شوند، بنابراین اگر آنها را در زمین بکارید در خاک تجزیه می شوند.

معایب گروبگ

 • برخی از کیسه های رشد غیر قابل تجزیه هستند.
 • باید گیاهان را بیشتر آبیاری کنید.
 • آنها به اندازه گلدان ها بادوام نیستند. ممکن است مجبور شوید هر 2-3 فصل رشد آنها را تعویض کنید.
 • کیسه های رشد ممکن است سنگین شوند. برخی حتی ممکن است بیش از 25 پوند وزن داشته باشند، و شما نمی توانید آنها را در آن موقعیت جابه جا کنید.
 • کیسه های رشد باید هر بار پس از تکمیل دو چرخه به طور مداوم تعویض شوند.

مزایای گلدان هلندی

 • سطل هلندی می تواند به رشد چندین گیاه بزرگ به طور همزمان کمک کند.
 • آنها به راحتی تنظیم می شوند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند.
 • آنها در هنگام تعویض آب کار کمتری ارائه می دهند.
 • سیستم سطل هلندی طولانی مدت است.
 • این سیستم زمانی قابل دسترسی تر است که بیماری ها و آفات را با گیاهان جداگانه مورد بررسی قرار دهید. می توانید گیاه آسیب دیده را بردارید و آن شیلنگ کانال آب را وصل کنید.

معایب گلدان هلندی

 • آفات و بیماری ها می توانند به سرعت پخش شوند.
 • کانال های آب ممکن است مسدود شود.
 • سیستم سطل هلندی پرهزینه است.

نتیجه

با اکثر سیستم های هیدروپونیک، رشد گیاهان بزرگ چالش برانگیز است. با این حال، با سیستم سطل هلندی، این مورد نیست. ما احساس می کنیم این سیستم بسیار ساده و همه کاره است و آن را به یکی از بهترین علاقه مندان کشاورزی هیدروپونیک تبدیل می کند. بنابراین، همه شما تولیدکنندگان بیرون، همین امروز سطل هلندی خود را بخرید و تعداد زیادی از محصولات مزرعه را در یک فضای کوچک پرورش دهید.

مقالات مرتبط